Βοηθός Λογιστή / Junior Accountant

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 1 week ago Κόρινθος

TRIANGLE - PREMIUM FINANCIAL SERVICES
Περιγραφή

Η TRIANGLE – Premium Financial Services είναι μια εταιρεία με παρουσία στο χώρο της αγοράς των Λογιστικών, Φοροτεχνικών και Συμβουλευτικών Υπηρεσιών, που απευθύνεται τόσο στον Ιδιωτικό όσο και στο Δημόσιο Τομέα.
Η επιστημονική κατάρτιση της την έχει καταστήσει ικανή να παρέχει υψηλού επιπέδου και ποιότητας φορολογικές, συμβουλευτικές και εκπαιδευτικές υπηρεσίες, συντελώντας στην οικοδόμηση υγειών οικονομικών και παραγωγικών μονάδων.
Η οργανωτική δομή της εταιρείας, της επιτρέπει να αξιοποιεί την εξειδίκευση των στελεχών της και να ανταποκρίνεται στις ιδιαίτερες απαιτήσεις των επιχειρήσεων και των φορέων που αναπτύσσονται σε ένα ιδιαίτερα ανταγωνιστικό περιβάλλον.

Αρμοδιότητες
  • Καταχώριση παραστατικών απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων
  • Προετοιμασία δηλώσεων ΦΠΑ, παρακρατούμενων φόρων και χαρτοσήμου
  • Εμπορική παρακολούθηση αγορών, πωλήσεων, εξαγωγών και εισαγωγών
  • Διεκπεραίωση εξωτερικών εργασιών στις δημόσιες υπηρεσίες
  • Αρχειοθέτηση
  • Επικοινωνία – συνεργασία με outsourcing λογιστήριο
Απαραίτητα Προσόντα
  • Πτυχίο ΤΕΙ / ΑΕΙ Λογιστικής / Διοίκησης Επιχειρήσεων / Οικονομικής Επιστήμης
  • Τουλάχιστον 1 έτος εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Απαραίτητη γνώση προγράμματος ERP (Soft One, Epsilon)
  • Άριστη γνώση MS Office (Excel, Word, Outlook, Power point)
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Εργατικότητα, υπευθυνότητα, μεθοδικότητα, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση, εξοικείωση με την τήρηση προθεσμιών
Επιθυμητά Προσόντα
  • Κάτοχος διπλώματος ΙΧ
Για αποστολή βιογραφικού, πατήστε στο κουμπί "Εκδήλωση Ενδιαφέροντος".

Premium Job
Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Απαραίτητη προϋπηρεσία (σε έτη) : 1

Δημοσιεύθηκε : 1 week ago
Κόρινθος

Job ID : 301XO2DKVIL

Έρμου 39 , Κόρινθοσ

2741181010