Νέα θέση εργασίας στην Κορινθία! Υπεύθυνος επικοινωνίας & marketing στη SmartMoto Electronics (Κόρινθος)

Η εταιρεία SmartMoto Electronics με έδρα την Κόρινθο, ζητεί προσωπικό για πλήρη απασχόληση. Πιο συγκεκριμένα:

Αντικείμενο της θέσης:

Υπεύθυνος επικοινωνίας και marketing

Η θέση είναι για πλήρη απασχόληση, πενθήμερη εργασία και ασφάλιση.

Αρμοδιότητες:

  • Ανάλυση αγοράς
  • Δημιουργία και επιμέλεια επικοινωνιακού υλικού
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Διαχείριση καναλιών στα social media
  • Συνεισφορά στη διασύνδεση του R&D και του customer service με την αγορά

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Προαπαιτούμενο είναι:
    • ένα πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης σχετικό με business-marketing-επικοινωνία/δημόσιες σχέσεις
    • Να έχετε καλή τεχνική κατανόηση, ενδιαφέρον και εμπειρία τουλάχιστον δύο ετών σε σχετικό αντικείμενο με τη μοτοσυκλέτα ή το αυτοκίνητο.
  • Επίσης είναι σημαντικό:
    • να είστε συνηθισμένοι στην προετοιμασία (και στην παρουσίαση) παρουσιάσεων, εκθέσεων και στατιστικών.
    • να είστε εξοικειωμένοι με την επιχειρησιακή λογική / παρακολούθηση της αγοράς.
    • να συνηθίζετε να εργάζεστε με ολόκληρη την αλυσίδα αξίας από τον προμηθευτή έως τον τελικό χρήστη.
    • να έχετε μια σταθερή διορατικότητα στο τεχνικό μάρκετινγκ προϊόντων.
    • Οργανωτικές δεξιότητες.
    • Yπευθυνότητα.
    • Άριστη γνώση και χρήση της αγγλικής γλώσσας, MS office, internet και social media.
    • Δραστήρια προσωπικότητα
    • Πνεύμα ομαδικότητας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο σταθερών αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Την ευκαιρία της επαγγελματικής εξέλιξης στο αντικείμενο των εξαγωγών και των πωλήσεων στην παγκόσμια αγορά

Εκδήλωση ενδιαφέροντος

Εάν σας ενδιαφέρει η συγκεκριμένη θέση εργασίας παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με email στο info@smartmoto-electronics.com

 Ημερομηνία δημοσίευσης στο CorinthiaJobs.gr:

Τρίτη 14 Νοεμβρίου 2017

Προφίλ εταιρείας

Η SmartMoto είναι μία ελληνική επιχείρηση που ασχολείται με την κατασκευή και πώληση ηλεκτρονικών αξεσουάρ για τη βελτίωση της μοτοσυκλέτας. Όλα τα προϊόντα μας είναι ελληνικής κατασκευής και η ανάπτυξη/κατασκευή γίνεται στο εργαστήριο μας στην Κόρινθο.

Η επιχείρηση δραστηριοποιείται τα τελευταία 6 χρόνια κατ’ αποκλειστικότητα στην παγκόσμια αγορά έχοντας επενδύσει σε πρότυπο κέντρο διαχείρισης παραγγελιών και έχοντας κάνει συνεργασίες με τις μεγαλύτερες εταιρείες κούριερ και Logistics center. Αυτό μας έχει δώσει τη δυνατότητα να παρέχουμε ισάξιες ή και ανώτερες υπηρεσίες σε σχέση με τον τοπικό ανταγωνισμό στις μεγάλες αγορές.
Τα προϊόντα μας διατίθενται μέσω του eBay store SmartMoto και μέσω τοπικών συνεργατών σε Ην. βασίλειο, Γαλλία, Ην. πολιτείες και Αυστραλία