Γραμματέας/ Βοηθός Διευθύνοντος Συμβούλου

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 1 month ago Κόρινθος

Περιγραφή

Αναζητείται Γραμματέας/Βοηθός Διευθύνοντος Συμβούλου από εταιρεία στην περιοχή της Κορίθνου.

Αρμοδιότητες
  • Διαχείριση, συντονισμός και διεκπεραίωση θεμάτων Διευθύνοντος συμβούλου
  • Κάλυψη αυξημένων εξειδικευμένων αναγκών διοικητικής υποστήριξης
  • Κατάρτιση και τήρηση προγράμματος σε συνεργασία με τον Δ.Σ.
  • Διακίνηση, ταξινόμηση, επιμέλεια, αρχειοθέτηση εγγράφων – αλληλογραφίας και αξιολόγηση μηνυμάτων
  • Διευκόλυνση της επικοινωνίας του Διοικητικού συμβουλίου με φορείς και άλλες επιχειρήσεις
  • Επικοινωνία με τις λοιπές Διευθύνσεις της εταιρίας
  • Πρωτογενής ανάλυση οικονομικών στοιχείων που λαμβάνονται
  • Δημιουργία εταιρικών παρουσιάσεων
  • Προγραμματισμός ταξιδιών – συναντήσεων και τήρηση
Απαραίτητα Προσόντα
  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση προϋπηρεσία σε πολυεθνική εταιρεία/βιομηχανία.
  • Απόφοιτος Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι., κατά προτίμηση στον τομέα οργάνωσης, διοίκησης επιχειρήσεων, οικονομικών, νομικών σπουδών
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας προφορικά και γραπτά
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Αναλυτικές, οργανωτικές, επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Εμπειρία διαχείρισης και παρακολούθησης εργασιών
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών καθηκόντων, με υπευθυνότητα και συνέπεια στην ανάληψη ευθυνών
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, υπευθυνότητα, εχεμύθεια, αξιοπιστία, ευελιξία
Για αποστολή βιογραφικού πατήστε στο κουμπί "Εκδήλωση Ενδιαφέροντος".

Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Δημοσιεύθηκε : 1 month ago
Κόρινθος

Corinthia Jobs

Κόρινθος, Πελοπόννησος

Το Corinthia Jobs αποτελεί μέρος της Local Jobs, μιας startup που δραστηριοποιείται στην ανάπτυξη εξειδικευμένων projects γύρω από θέματα εργασίας και απασχόλησης στην Ελλάδα. Με την καθημερινή μας ενασχόληση φροντίζουμε ώστε οι ενδιαφερόμενοι να ενημερώνονται για τις τρέχουσες θέσεις εργασίας στο νομό Κορινθίας. Επιθυμία μας είναι να προσφέρουμε ποιοτικές και προσιτές υπηρεσίες στις επιχειρήσεις του τόπου, ώστε να στελεχώνονται με το καταλληλότερο ανθρώπινο δυναμικό. Για διευκρινήσεις, ειδικά πακέτα υπηρεσιών ή βοήθεια σχετικά με τη διαδικασία δημοσίευσης, μπορείτε να έρθετε σε επικοινωνία με την ομάδα του Corinthia Jobs.