Ηλεκτρολόγος

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 2 months ago Τεχνική Διεύθυνση

ΦΑΡΜΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ Α.Κ.Β.Ε.Ε.Κ.
Περιγραφή

ΠΟΙΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ

Η εταιρεία ΦΑΡΜΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΚΒΕΕΚ είναι μια ελληνική εταιρεία με ισχυρή παρουσία στην αγορά τροφίμων και μια από τις πιο σύγχρονες ολοκληρωμένες μονάδες παραγωγής και τυποποίησης κρέατος στην Ελλάδα. Διατηρεί τον πλήρη έλεγχο σε όλα τα στάδια της παραγωγικής διαδικασίας και δεσμεύεται για την ποιότητα, την ασφάλεια και την εξαιρετική γεύση των προϊόντων της. Η εταιρεία εφαρμόζει ένα ολοκληρωμένο σύστημα περιβαλλοντικής διαχείρισης με τη λειτουργία των αντίστοιχων εξειδικευμένων μονάδων.

ΤΙ ΨΑΧΝΟΥΜΕ

Η εταιρεία ΦΑΡΜΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ ΑΚΒΕΕΚ είναι μια εταιρεία, η οποία υπερασπίζεται και προάγει πολιτική ίσων ευκαιριών για τους υποψήφιους εργαζόμενους. Οι αιτούντες θα λάβουν αμοιβή για απασχόληση ανεξαρτήτως ηλικίας, φύλου, φυλής, χρώματος, θρησκείας, εθνικής προέλευσης, γενετικής, αναπηρίας, ταυτότητας φύλου, οικογενειακής κατάστασης, σεξουαλικού προσανατολισμού ή οποιουδήποτε άλλου προστατευμένου χαρακτηριστικού από το ελληνικό δίκαιο.

Αρμοδιότητες
  • Είναι μέλος της ομάδας συντήρησης υπό τον Προϊστάμενο Τεχνικής Διεύθυνσης.
  • Κάνει διορθωτικές κινήσεις με στόχο τη βέλτιστη λειτουργία του εξοπλισμού κατά τη διαδικασία παραγωγής.
  • Αναλαμβάνει την επίλυση των βλαβών εφόσον προκύψουν κατά την παραγωγική διαδικασία.
  • Συμμετέχει στις τακτικές προληπτικές συντηρήσεις βάσει των τεχνικών αναγκών του εργοστασίου και προτείνει λύσεις.
  • Συμβάλλει στην αναβάθμιση των τεχνικών εγκαταστάσεων και του εξοπλισμού και καταθέτει προτάσεις με στόχο την αυξημένη απόδοση της παραγωγικής διαδικασίας.
  • Προσφέρει την τεχνογνωσία του στους εργαζόμενους παραγωγής σε θέματα του αντικειμένου του, διασφαλίζοντας το σωστό χειρισμό του εξοπλισμού.
Δεξιότητες
Δυναμικό και ομαδικό πνεύμα λειτουργίας. Ικανότητα οργάνωσης μεθοδικότητα και αναλυτική σκέψη.
Απαραίτητα Προσόντα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου Μηχανικού
  • Άδεια ηλεκτρολόγου εγκαταστάτη
  • Καλή γνώση Αγγλικών
  • Καλή γνώση λειτουργιών MS Office
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
Επιθυμητά Προσόντα
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανικό περιβάλλον θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν.
  • Επιθυμητή γνώση ανάγνωσης ηλεκτρολογικών σχεδίων (Μονογραμμικά-Πολυγραμμικά -σχέδια πινάκων)
  • Γνώση εντοπισμού και άρσης ηλεκτρολογικών βλαβών σε Η/Μ ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις χαμηλής και μέσης τάσης
Απολαβές & Παροχές
  • Σταθερή και μόνιμη συνεργασία με προοπτικές εξέλιξης.
  • Δυναμικό και φιλικό περιβάλλον εργασίας
Για αποστολή βιογραφικού πατήστε "Εκδήλωση Ενδιαφέροντος".

Premium Job
Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Απαραίτητη προϋπηρεσία (σε έτη) : 3

Δημοσιεύθηκε : 2 months ago
Τεχνική Διεύθυνση

ΠΟΥΡΝΕΡΙ

2741074162