Λογίστρια/ής

Πλήρης Απασχόληση Δημοσιεύθηκε 2 months ago ΠΕΤΜΕΖΑ 419 ΚΙΑΤΟ

ΖΑΡΚΟΣ ΑΕΒΕ
Αρμοδιότητες
  • Συντονισμός και παρακολούθηση της καθημερινής λειτουργίας όλων των εργασιών του Λογιστηρίου με στόχο την εύρυθμη λειτουργία του τμήματος, σε συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα του εργοστασίου
  • Μέριμνα για την ορθή σύνταξη των πάσης φύσεως οικονομικών καταστάσεων και επιμελείται του κλεισίματος των βιβλίων
  • Διασφάλιση της σωστής διαχείρισης των φορολογικών θεμάτων και της έγκαιρης εκπλήρωσης των υποχρεώσεων έναντι των φορολογικών αρχών και άλλων αρμοδίων φορέων
  • Συμμετοχή στη σύνταξη και παρακολούθηση του ετήσιου προϋπολογισμού και των χρηματοοικονομικών αναφορών εισροών και εκροών
  • Παρακολούθηση της καθημερινής ροής πληροφοριών και βελτίωση της αποτελεσματικότητας των διαδικασιών. Εποπτεία και συντονισμός της ομάδας του λογιστηρίου
Απαραίτητα Προσόντα
  • Απόφοιτος/η Α.Ε.Ι./Τ.Ε.Ι. Οικονομικής/Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Επιθυμητή 2ετη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε επιχειρήσεις στον βιομηχανικό κλάδο
  • Άριστη γνώση Microsoft Office και χρήση PRISMA WIN MEGASOFT συστημάτων
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστες διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα δημιουργίας συνεργασιών
  • Δυνατότητα παράλληλης ενασχόλησης με πολλαπλά θέματα
  • Ικανότητες οργάνωσης και εργασίας υπό πίεση
  • Διακριτικότητα και εμπιστευτικότητα
Απολαβές & Παροχές
  • Περιβάλλον ανάπτυξης
  • Ανταγωνιστικές απολαβές
  • Ευκαιρίες για επαγγελματική εξέλιξη
  • Συμμετοχή σε εκπαιδευτικά προγράμματα στην Ελλάδα και το εξωτερικό
Για αποστολή βιογραφικού πατήστε "Εκδήλωση Ενδιαφέροντος".

Premium Job
Σύνοψη
Πλήρης Απασχόληση

Απαραίτητη προϋπηρεσία (σε έτη) : 2

Δημοσιεύθηκε : 2 months ago
ΠΕΤΜΕΖΑ 419 ΚΙΑΤΟ

ZARKOS AEBE

ΠΕΤΜΕΖΑ 419 , ΚΙΑΤΟ

6944507171