Προϊστάμενος Τμήματος Τεχνολογίας στο κατάστημα του «Public» | Κόρινθος

Τo Public στην Κόρινθο αναζητά Προϊστάμενο Τμήματος Τεχνολογίας (Κωδικός: SGR/0919 Tech_Head). Πιο συγκεκριμένα:

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να διευρύνει την ομάδα του και να προσλάβει για τo κατάστημα του στη Κόρινθο:

 Προϊστάμενο Τμήματος Τεχνολογίας – (Κωδικός: SGR/0919 Tech_Head)

Αρμοδιότητες:

  • Διασφάλιση εύρυθμης λειτουργίας τμήματος μέσω της αποτελεσματικής υλοποίησης των εταιρικών στόχων, καθώς και της κατάλληλης διοίκησης του ανθρώπινου δυναμικού.
  • Παρακολούθηση των εξελίξεων του κλάδου καθώς και του ανταγωνισμού.
  • Εξασφάλιση παροχής υψηλού επιπέδου εξυπηρέτησης στους πελάτες του τμήματος, με γνώμονα τη μεγιστοποίηση των ευκαιριών πώλησης και κερδοφορίας.
  • Διασφάλιση της άρτιας προβολής της εικόνας του τμήματος και της εταιρικής ταυτότητας.
  • Σημαντική συμβολή στη βελτιστοποίηση του εμπορικού ανταγωνιστικού πλεονεκτήματος της εταιρείας.

      Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία 2-3 έτη σε θέση ανάλογης ευθύνης σε εμπορικό κατάστημα προϊόντων τεχνολογίας.
  • Άριστη γνώση των νέων τεχνολογιών και των προϊόντων Computing & Accessories.
  • Καλή γνώση χρήσης προγραμμάτων Microsoft Office.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής επικοινωνίας και διοίκησης ομάδας.
  • Αυτοπαρακίνηση και ενθουσιασμός για την επίτευξη στόχων.
  • Πάθος για την άψογη εξυπηρέτηση του πελάτη.
  • Ικανότητα λήψης πρωτοβουλιών και διαχείρισης έκτακτων αναγκών.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες).

Επιθυμητά Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ κατεύθυνσης εμπορικών ή οικονομικών σπουδών.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)

Η εταιρεία παρέχει

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών.
  • Διαρκή εκπαίδευση.
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας σε μοντέρνα καταστήματα.
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Εκδήλωση ενδιαφέροντος:

Αν ενδιαφέρεστε να γίνετε μέλος της ομάδας μας και διαθέτετε τα παραπάνω προσόντα, κάντε τώρα την αίτηση σας ακολουθώντας το link https://corporate.public.gr/careers/cv-submissions/?user_position=proistamenos-tmimatos-technologias και συμπληρώστε ως επιθυμητή περιοχή απασχόλησης την Κόρινθο.

Ημερομηνία δημοσίευσης στο CorinthiaJobs.gr:

Πέμπτη 3 Οκτωβρίου 2019